1 grosz od jajka na Program Skrzydła

Celem akcji 1 grosz od jajka na Program Skrzydła jest objęcie pomocą finansową 500 podopiecznych Programu Skrzydła Caritas Polska.

Ferma OLDAR od lat angażuje się w mniejsze projekty charytatywne i społeczne, jednak marzeniem właścicieli firmy zawsze było działanie na większą skalę.

Akcja 1 grosz od jajka na Program Skrzydła polega na przekazaniu przez Fermę OLDAR 1 gr od każdego sprzedanego w ramach akcji Jaja z Sokołowa na pomoc dzieciom objętym Programem Skrzydła.

Jaja z Sokołowa to produkt kupowany często i odruchowo. Dzięki naszej akcji zwykłe Jaja z Sokołowa to teraz coś więcej – to możliwość okazania serca i wsparcia podopiecznych Programu Skrzydła Caritas Polska.

Skrzydła to program długoterminowej pomocy skierowany do dzieci – uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, którzy z powodu złej sytuacji materialnej w rodzinie wymagają pomocy w formie dożywiania w szkole, zakupu wyprawek z artykułami szkolnymi, dofinansowania do wycieczek szkolnych.

Program Skrzydła został stworzony, aby pomagać dzieciom, które:

  • nie mogą się uczyć i odrabiać lekcji, bo nie maja zeszytów i książek
  • nie mogą skoncentrować się na lekcji, ponieważ są głodne, a obiad w szkole to jedyny ciepły posiłek
  • często chorują i opuszczają lekcje, ponieważ nie maja kurtki, czapki, spodni i butów na zimę
  • są zdolne i chcą się uczyć, ale bieda powoduje, że czują się gorsze od swoich rówieśników i nie wierzą we własne umiejętności
  • marzą o tym, żeby kiedyś zostać „kimś” i wyrwać się z biedy, która ich upokarza
  • nie mogą wyjechać na wakacje ani wycieczkę szkolną, chociaż tak jak inne dzieci są ciekawe świata i ludzi