Oldar Group Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn.:
„Wdrożenie wyników prac B+R w OLDAR GROUP Sp. z o.o. poprzez zakup nowoczesnej maszyny do gotowania jaj na skalę przemysłową w celu zwiększenia konkurencyjności i innowacyjności regionu”
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.
a) Cele projektu
Głównym celem projektu jest wzrost konkurencyjności i innowacyjności firmy poprzez uruchomienie nowoczesnej linii produkcyjnej do gotowania jaj na skalę przemysłową, na podstawie przeprowadzonych wcześniej prac B+R w przedsiębiorstwie. Projekt będzie realizowany w okresie od 10.01. do 31.12. 2023 r. Poszczególne etapy oraz zakres przedmiotowy projektu będzie obejmował: prace przygotowawcze w tym przygotowanie Biznes Planu, zakup nowoczesnego urządzenia do gotowania jaj na skalę przemysłową, promocje projektu. Cel projektu wpisuje się wprost w cel główny RPO WM 2014 – 2020 tj. „inteligentny, zrównoważony rozwój zwiększający spójność społeczną i terytorialną przy wykorzystaniu potencjału mazowieckiego rynku pracy” oraz cele strategiczne RPO WM 2014 – 2020 i Działania 3.3 Innowacje w MŚP.
b) Planowane efekty
Realizacja projektu będzie miał pozytywny wpływa na realizację wskaźników, wzrost konkurencyjności i innowacyjności regionu, rozwój firmy oraz kapitału społecznego Mazowsza. Inwestycja będzie polegała na rozbudowie przedsiębiorstwa, w szczególności związanej z wprowadzaniem na rynek nowych lub ulepszonych produktów i usług oraz wdrożeniu wyników prac B+R, wprowadzających na rynek nowe lub znacząco ulepszone produkty/usługi. Wszystkie cele stawiane przez projektodawców są policzalne, logiczne i weryfikowalne. Wnioskodawca zapewnia zachowanie trwałości efektów i wskaźników projektu w okresie 3 lat od zakończenia jego realizacji oraz będzie prowadził działania promocyjne i informacyjne zgodne z wytycznymi w zakresie promocji i informacji 2014-2020. Projekt będzie zgodny z zasadami horyzontalnymi, a wnioskodawca wykazał, iż jego realizacja będzie miała pozytywny wpływ na zasadę równości szans kobiet i mężczyzn, zasadę zrównoważonego rozwoju oraz na zasadę niedyskryminacji w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Projekt jest zgodny z „priorytetowymi kierunkami badań w ramach inteligentnej specjalizacji” województwa mazowieckiego. Przewiduje on bowiem bezpośrednią realizację co najmniej jednego celu badawczego, określonego dla co najmniej jednego z priorytetowych kierunków badań w ramach inteligentnej specjalizacji województwa mazowieckiego. Obszar specjalizacji „bezpieczna żywność”, Priorytetowe kierunki badań: 2. Metody wytwarzania/pozyskiwania żywności wysokiej jakości oraz środków spożywczych specjalnego przeznaczenia i żywności funkcjonalnej, w tym także żywności wytwarzanej technikami tradycyjnymi. (Technologie wytwarzania żywności funkcjonalnej wzbogaconej w wybrane mikroelementy ważne dla życia. Określenie biodostępności wybranych mikroelementów w żywności.). Zgodnie z kryterium nr 4 projekt będzie miał pozytywny wpływ na środowisko. Będzie on prowadził do ograniczenia negatywnych skutków środowiskowych i wpisuje się w co najmniej 3 obszary.
c) Wartość projektu
1 383 750,00 PLN
d) Wkład Funduszy Europejskich
871 312,50 PLN